ANKARA GÜDÜL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güdül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Bilgilendirme Platformu

Güdül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Bilgilendirme Platformu
Güdül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Bilgilendirme Platformu

Okulumuz

Güdül Safiye Akdede Çok Programlı Anadolu Lisesi

Güdül Safiye Akdede Çok Programlı Anadolu Lisesi

   Okulumuzda 3 ayrı bina ve 2 adet öğrenci pansiyonu bulunmaktadır. Ayrıca 24 adet derslik, 1 adet fen laboratuvarı, 1 adet resim atölyesi, 1 adet çok amaçlı salon bulunmaktadır. 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle 4 yönetici 23 öğretmen görev yapmakta olup, genç ve dinamik öğretmen kadrosuna sahiptir.

   Okulumuz MEB tarafından hijyenik okullara verilen Beyaz Bayrak sahibidir.Sınıflarımızın mevcudu 15 ile 22 arasında olup her sınıfımızın akıllı tahta donanımı sağlanmıştır. Öğrencilerimize okulumuza yürüyerek 5 dakika mesafede bulunan pansiyonlarımızda evlerinde gibi hissettirip onları rahat ve huzurlu bir ortamda derslerini çalışmaları için uğraş vermekteyiz. Sosyal ve Kültürel faaliyetlere katkıda bulunan öğrencilerimizin davranışları kitap hediyesi, gezi turları ve restoranda bir akşam yemeği ödüllendirilmektedir. Tüm olanaklarımızı kullanarak öğrencilerimizin il içi veya il dışında yapılan aktivitelere katılmalrını sağlıyoruz.

  •  ViZYON

Eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile ilçemiz ve ilimizde tercih edilen; • Takım çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip; • İlçemiz ve İlimiz başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapmada öncü; • Geleneksel sanatlarımızın özünü koruyarak çağdaş, kalıcı ve özgün eserler ortaya koyan; • Evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen; bir OKUL olmaktır.

  • MİSYON

Evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir eğitim ve bilimsel kültürü oluşturmak ve özgüveni tam ,toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir.

Alanlarımız

Okulumuzda 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı itibariyle aşağıda yer alan alanlar bulunmaktadır.

  1. Elektrik Elektronik Teknolojisi
  2. Bilişim Teknolojileri 
  3. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri
  4. Yiyecek İçecek Hizmetleri

 

Öğrenci Pansiyonları

     Okulumuz toplam 228 öğrenci kapasiteli kız ve erkek pansiyonlarına sahiptir. Pansiyonlarımızda duş alanları, etüt odaları, bilgisayar odaları mevcuttur. Banyolarda 24 saat sıcak su verilmektedir. Her binada öğrencilerin elbiselerini yıkayabilecekleri çamaşırhane, eşyalarını koyabilecekleri valiz odaları mevcuttur. Okulumuz yemekhanesi hijyenik ortamda hazırlanan lezzetli, taze yemeklerle öğrencilerimize hizmet vermektedir. Yemekhanemizde sabah açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde 3´er çeşit yemek verilmektedir.

Sosyal Kültürel Faaliyetler

   Okulumuzda basketbol, taekwando (Dünya Şampiyonu Öğretmenimiz Rehberliğinde), resim, tiyatro, şiir, halk oyunları alanlarında ders dışı çalışmalar yapılmaktadır. İlçemizde halk eğitim olanaklarıyla dünya şampiyonu hocadan kurs açılmıştır. Bilgisayar, Kuran-ı Kerim gibi alanlarda hazırlık kurslarımız bulunmaktadır. Üniversite sınavına hazırlık için kimya, fizik, edebiyat, türkçe, matematik, geometri, coğrafya, tarih derslerinde kurslarımız deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde tüm hızıyla sürmektedir. Öğrencilerimize yönelik sinema, tiyatro, gezi gibi kültürel faaliyetlerimiz ücretsiz yapılmaktadır.

 

Ulaşım Bilgileri

Okulumuz Ankara merkeze 90 km uzaklıkta olup Güdül´ün merkezindedir. Güdül ilçesine ait 2 özel otobüs işletmesi ile ulaşım sağlanmaktadır.

İletişim Bilgileri

 Adres:Yukarı Mah. Özdal Sok. No1 Güdül / Ankara 06840

 Telefon : 0312 728 10 03

Atatürk caddesi. Yenimahalle 22/1 Güdül/ANKARA . Fax 0 312 728 17 18 - 0 312 728 11 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.